• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  ALİ RIZA ALKIŞ

  1978 yılında İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinden mezun oldum. Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı bünyesinde Yozgat ve Kütahya'da il müdürlüğü yaptım.2003 yılında emekliye ayrılarak Ak Parti Yalova İl Teşkilatına intisap ettim.2004-2009 yıllarında Argeden sorumlu il başkan yardımcılığı,2009-2014 yılları arası ise Yalova il genel meclis üyeliği ve il genel meclis başkanı olarak görevlerinde bulundum.2014 yılından itibaren ise yerel yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcılığı,teşkilatlardan sorumlu il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum.halen siyasi ve hukuki işlerden sorumlu il başkan yardımcısı olarak il teşkilatında görev yapmaktayım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  BAYRAM FETTAH KOÇGÜNDÜZ

  01.02.1954 Elazığ doğumluyum. İlk, orta ve lise tahsilimi Elazığ’da tamamladım. İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsünü bitirdim. 1980 yılında öğretmen olarak Yalova Endüstri Meslek Lisesine atandım. 25 yıl aynı okulda öğretmenlik yaparak emekli oldum. 2005 yılında Yalova sporda teknik direktörlük yaptım. 2008-2009 yılında Yalova sporu 3. Ligde şampiyon yaparak profesyonel 2. Lige çıkarttım. Kendime ait spor mağazamı işletmekteyim. 2010 yılında il yönetimine girdim. O yıldan beri yerel yönetimler birim başkanlığı ve halen teşkilat başkanı olarak göreve devam etmekteyim.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  SELVET DUMAN

  Bayburt doğumlu.İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesi mezunu. yalova ilinde serbest avukat olarak çalışmakta. 2001-2003 yılları arası Bayburt kurucu merkez ilçe başkanı olarak,2003-2006 yılları arası Bayburt il başkanı olarak görev yaptı.2006-2017 yılları arası Yalova il yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.Halen Yalova Ak Parti Seçim İşleri Başkanı. Evli ve 4 çocuk sahibi.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  UĞUR BEZCİOĞLU

  1967 Erzurum doğumluyum.İlk ve ortaokulu İstanbul'da,liseyi Erzurum'da tamamladım.Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Coğrafya bölümünden mezun oldum.1990-1991 yıllarında personel asteğmen ve garnizon komutanı rütbesi ile Isparta Uluborlu askerlik şubesinde askerlik görevimi tamamladım.1991 yılında otomotiv ve inşaat sektöründe ticaret yapmaya başladım.1992 yılından beri Yalova'da otomotiv ve inşaat sektöründe faaliyet göstermekteyim.Evli ve 4 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  ŞABAN BALKAYA

  01.05.1967 Yalova doğumluyum. İlk, orta ve lise tahsilimi Yalova’da tamamladım. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Emekliyim. Parti kuruluşundan beri teşkilatın içindeyim. 2004-2009 yılları arasında İl Genel Meclisi üyeliği yaptım. Yalova Sosyal Yardımlaşma Vakfında mütevelli heyetindeyim. Halen Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görevime devam etmekteyim.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  NİLÜFER ÇELİK

  1974 Almanya Rietber doğumluyum. Orta ve lise tahsilimi Yalova'da yaptım. Aslen laborant olup, Aksa akrilik kimya sanayii laboratuarında 10 yıl çalıştım. Daha sonra Özel Yalova Hastanesinde Hasta Hizmetleri Müdürü, Otelcilik Hizmetleri Müdürü ve Uluslararası Hastalar Müdürü olarak görev yaptım. Daha sonra Özel Atakent Hastanesinde İşletme Müdürü olarak görev yaptım. Ak Parti kurulduğundan bu yana Kadın Kolları başkan yardımcılığı ve halen il yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktayım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  MURAT TEVFİK ATAKAN

  1971 batman doğumluyum. İtü mimarlık bölümü mezunuyum. İstanbul'da kendime ait bir inşaat şirketi yönetmekteyim. 1978 yılından beri Yalova'da ikamet etmekteyim.2002-2003 yıllarında Ak Parti il yönetiminde görev yaptım. 2015 yılından beri Ak Parti Yalova il yönetiminde görev yapmaktayım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  MUSTAFA KARADAĞ

  1970 VAN ERCİŞ DOĞUMLU.İLK ORTA VE LİSE TAHSİLİNİ ERCİŞ'TE TAMAMLADI.ŞU AN AÖF İŞLETME BÖLÜMÜ DEVAM ETMEKTE.AYRICA İNŞAAT ÜZERİNE TİCARİ FAALİYETLERDE BULUNMAKTADIR.EVLİ VE 3 KIZ 1 ERKEK BABASIDIR.2001 YILINDAN İTİBAREN AK PARTİ EYÜP İLÇE TEŞKİLATINDA BULUNMUŞTUR.2007 - 2010 YILLARI ARASI AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI EKONOMİK İŞLER KOMİSYONUNDA BULUNDU.2013 YILI İTİBARİYLE YALOVA AK PARTİ İL YÖNETİMİNDE EKONOMİK İŞLER BİRİM BAŞKANI OLARAK GÖREV YAPMIŞTIR.HALEN DIŞ İLİŞKİLER BAŞKANI OLARAK GÖREVİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  MUĞLİM BAĞATAR

  1977 yılında Yalova Güneyköy’de doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Yalova’da, üniversite öğrenimini ise İstanbul’da işletme alanında tamamlamıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Yalova Ticaret ve Sanayi odasında 2009-2013 yılları arasında 4 yıl süre ile meclis üyeliği görevinde bulunmuştur. Maden işletmeciliği ve Teknoloji alanında faaliyet gösteren aile şirketlerinde Yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulunmaktadır. İstanbul Maden ve Metal İhracatçıları birliği üyesidir. Yalova Üniversitesi yaptırma ve yaşatma derneği yönetim kurulu üyesidir. Yalova spor Kulübünde Asbaşkanlık görevinde bulunmuştur. Meslek örgütlerince verilen İnovasyon ödülü, Yalova ili gelir vergisi rekortmenliği gibi birçok ödül sahibidir. Ailesinin kurucu olduğu Ak Parti Yalova il teşkilatlarında; İl yönetim kurulu üyeliği, ilçe koordinatörlüğü, İl yürütme kurulu üyeliği gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur. 16.12.2017 tarihi itibarı ile İl yönetim kurulu üyeliği görevine devam etmektedir. 2009 yılı İl genel Meclisi Adaylığı, 25 ve 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekilli aday adaylığı bulunmaktadır. Evli ve 2 kız çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  MUSTAFA TUTUK

  1973 yılında Yalova'da doğdum. Kurtköy sakinlerinden olup ilkokulu Yusuf Ziya İlköğretim okulunda okuduktan sonra orta ve liseyi Yalova lisesinde tamamladım. Ticaret hayatına atılıp Yalova Özel Elif Eğitim Ltd.Şti.kurduktan sonra Elif Kız ve Erkek Yükseköğretim öğrenci yurtları inşaatlarını yapıp işletmeye devam ediyorum. Ayrıca orman ürünleri ve inşaat üzerine de firmalarım ayrıyeten faal durumdadır. 2006 yılında Ak Parti Yalova Merkez İlçe yönetim kurulunda görev alarak ilk kez siyasete girmiş oldum. üç dönem merkez ilçe teşkilatlarında çeşitli kademelerde görev aldıktan sonra son dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler, Tanıtım Pazarlama ve Reklamcılık bölümleri mezunuyum.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  UĞUR DABAN

  1979 Konya doğumluyum. 2001 yılında, Devlet Memurları Sınavı sonucu ile ilk atanan memurlar olarak Sağlık Meslek Lisesi Mezunu olmam sebebiyle, üniversite tahsilim devam ederken Sağlık Memuru olarak Yalova İli Çınarcık ilçesine atandım. 2003 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Çevre Mühendisliği'nden mezun oldum. Kamu görevimden askerlik hizmetim sonrasında istifa ederek uluslararası bir firmada Teknik Servis Müdürü olarak çalıştım. 2009 yılında Umut Mühendislik isimli kendi firmamı kurarak Arıtma, Çevre Danışmanlığı ve İs Sağlığı ve Güvenliği hizmetleri üretip, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ve Koordinatör Çevre Danışmanı olarak hizmet veriyorum. Evli ve biri kız, biri oğlan iki çocuk babasıyım. Kamu görevimi bıraktığımdan beri partimde siyaset yapmaktayım. Ben yoksam bir kişi noksan olur diyerek farklı il başkanları ile il yönetim kurullarında görev aldım. Ar-Ge Birim Başkanlığı yaptığım dönemde Yalova'da ilk defa Siyaset Akademisi düzenlenmesini sağladım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  HALİL İBRAHİM BÜYÜKGÜMÜŞ

  19.05.1960 tarihinde Yalova Çınarcık da dünyaya geldim. İlk ve orta okulu Yalova'da tamamladım. Lise eğitimimi İstanbul Haydarpaşa Lisesinde, Yüksek eğitimimi Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde tamamladım. Vatani görevimi bitirdikten sonra Yalova il merkezinde mali müşavir olarak çalışmaktayım. Sırasıyla Refah Partisi, Fazilet Partisi, Saadet Partisi kuruluşlarında görev aldım. Son olarak Has Parti yi Yalova'da kurdum. Daha sonra partiyi fesh edip Ak Parti ile bütünleşme sürecini Yalova'da başarılı bir şekilde yürüttüm. 2014 mahalli idareler ve 2015 milletvekilliği genel seçimlerinde Ak Parti Yalova teşkilatında aday başvurularım olmuştur. 16.12.2017 tarihli Ak Parti Yalova 6. Olağan İl Kongresinde yönetim kurulu üyeliğine seçilmiş bulunuyorum.Evliyim ve iki erkek çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  MUZAFFER KARADENİZ

  1963 yılında Sakarya'da doğdum. İlkokul mezunuyum. Mobilya tasarımı konusuyla ilgileniyorum. 1985 yılında Yalova'ya geldim. Ak Parti kurucular kurulu üyesiyim. İl sekreterliği, Halkla ilişkiler ve insan hakları birimlerinde görev yaptım. Halen il yönetiminde İnsan Hakları Birim Başkanlığı görevini yapmaktayım. Evli, iki çocuk ve bir torun sahibiyim.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  FİGEN ABBASİOĞLU

  01.07.1961 Yalova doğumluyum. ilk, orta ve liseyi Yalova'da okudum. Açık öğretim yerel yönetimlere devam etmekteyim. Siyaset hayatına Ak Parti (2002) kadın kollarıyla başladım. 2004 de belediye meclis üyesi oldum ve akabinde il yönetim kuruluna girdim. O tarihlerden beri bilfiil yönetimlerde aktif görevde bulundum. Bahçeşehir Üniversitesinde olmak üzere 3 kez siyaset akademisine katıldım. Birçok kere kişisel gelişim, beden dili, siyasette beden dili kurslarına katıldım. Yalova'da birçok stk da görev aldım. Gönül dostları derneğine, hanımeli derneği, yardımseverler derneği, okul aile birliği başkanlığı, kızılay yönetimi ve kadın kolu başkanlığı, yosk engelli basketbol spor kulübü ve kendimin de kurucusu olduğum kadın,sanat, eğitim, kültür ve dayanışma derneğinin başkanlığını yapmaktayım. Dr. Muhsin Abbasioğlu ile evli olup, bir çocuk annesiyim.