• ×

  İl Parti İçi Dem. Hak. Kur. Üyesi

  ORHAN AKYOL

  1953 Trabzon doğumluyum. 1966'da Yalova'ya yerleştik. Yalova Lisesinden mezun olup 1972'de İstanbul Teknik Üniversitesine girdim. 1978'de İnşaat Mühendisi olarak mezun oldum. Mezuniyetten sonra Yalova'da Serbest mühendislik (Plan, Proje, Kontrolluk) yaptım. 1 yıl yurt dışı Suudi Arabistan'da çalıştım. Deprem sonrası 1 yıl Trabzon Belediyesi Yapı Kontrol Şefliği, Yalova Kalıcı Konutlar Şantiye Şefliği ve halen Yapı Denetimde proje kontrolu olarak çalışmaktayım. Siyasete 1994 yılında Refah Partisinden Yalova İl Belediye MEclis Üyesi olarak girdim. ak Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesiyim. Daha sonra 2004 yılı yerel seçimlerinde İl Belediye Meclis üyeliği yaptım. Encümen ve İmar Komisyonu başkanlığı yaptım. Halen İl Yönetim Kurulu üyesiyim. Evli ve 2 çocuk babasıyım. 

 • ×

  İl Parti İçi Dem. Hak. Kur. Üyesi

  ŞİNASİ BAYRAK

  1950 BAYBURT DOĞUMLUYUM.İLK VE ORTA ÖĞRENİMİMİ BAYBURTTA TAMAMLADIM.1968 DE ERZURUM LİSESİNDEN 1975 DE İ.T.İ.A.ECZACILIK FAK.DEN MEZUN OLDUM.1976-1989 YILLAR ARASINDA ERZİNCZN DA SERBEST ECZACI OLARAK GÖREV YAPTIM.1989 YILINDAN BERİ HALEN YALOVADA BAYRAK ECZANESİNİN SAHİBİ VE MESUL MÜD. YAPMAKTAYIM.SİYASETE 1994 DE REFAH PARTİSİNDEN BELD.MEC.ÜYELİĞİNE SEÇİLEREK ADIM ATTIM.2001 DE AK PARTİ KURUCULARI ARASINDA YER ALARAK YEREL YÖN.SOR.BŞK.YRD.OLARAK GÖREV YAPTIM.2007-2009 DÖNEMİNDE İL BAŞK. YAPTIM

 • ×

  İl Parti İçi Dem. Hak. Kur. Üyesi

  TEMEL YALÇIN

  1978 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun olup aynı yıl Tarım ve Köyişleri Bkanlığına bağlı Tigemde Ziraat Yüksek mühendisi olarak göreve başladı. Bir yıl sonra 1979 yılında Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğüne bağlı Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsüne tayin oldu. 1988-1990 yılları arasında FAO bursundan yararlanarak Londra Üniversitesine bağlı Wye College'de 2 yıl süreyle "Doku Kültürü" konusunda mastır ve doktora ön çalışmaları yaptı. 1993 yılında Atatürk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde " Topraksız Kültür" konusunda tezini tamamlayıp doktor ünvanını aldı. 1994 yılında aynı genel müdürlüğe bağlı Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsüne tayin olup 2004 yılına kadar bahçe bitkileri konusunda  çeşitli araştırma çalımaları yaptı.  " Tarımda bilgisayar Kullanımı" ve " Kivinin Doku Kültürü Yönetimiyle Çoğaltılması" konularında İsrail ve İtalyada eğitim çalışmaları ile yurt içi ve yurt dışında çeşitli seminer ve sempozyumlara katıldı. 2004 yılında emekli oldu. Halen sahibi olduğu Prestij Bilgisayar " Hızlı Sistem" firmasında yöneticilik ve  Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.